W jednej izbie z Hindusami

MAG
opublikowano: 15-09-2008, 00:00

Powstaje Polsko-Indyjska Izba Gospodarcza. I dobrze, bo indyjskich inwestycji zaczyna przybywać.

Powstaje Polsko-Indyjska Izba Gospodarcza. I dobrze, bo indyjskich inwestycji zaczyna przybywać.

W środę, podczas targów Pol-Agra, odbędzie się zgromadzenie założycielskie Polsko-Indyjskiej Izby Gospodarczej.

— Spodziewamy się udziału co najmniej stu przedsiębiorstw oraz przedstawicieli rządów obu krajów — zapowiada Aleksander Jóskowiak, którego kancelaria adwokacka koordynuje zarejestrowanie izby.

Członkami założycielami są już m.in. Hydrobudowa Polska, Agnella, Tata, Eastbridge Rolmasz, Pokarna i Infosys BPO. Siedziba firmy będzie w Poznaniu.

— Polska była kiedyś znaczącym eksporterem do Indii, chcielibyśmy, by tak znów było. Do Polski przyjechała właśnie grupa przedsiębiorców indyjskich zainteresowanych inwestycjami oraz współpracą z branżą górniczą. Inwestycjami w Polsce zainteresowane są też spółki z branży IT — wymienia Rao Maddukuri, współzałożyciel izby i szef firmy konsultingowej Dynatel Polska.

W Polsce już są m.in. firmy Infosys, Tata Consultancies Services (na razie tylko biuro), HCL, Zensar, KPIT Cummins czy Wipro (patrz ramka).

— Ostatnio linię do produkcji mydeł w fabryce Henkela w Raciborzu odkupiła firma VVF, a spółkę farmaceutyczną Biovena przejęła indyjska Glenmark. W kwietniu Berger Paints India kupił Bolix za 38,6 mln USD — informuje Srikumar Menon z ambasady Indii.

Polscy inwestorzy w Indiach to m.in. Canpack czy TZMO. Z kolei Geofizyka Toruń świadczy usługi związane z poszukiwaniem ropy i gazu dla firm indyjskich i działających w Indiach firm zagranicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu