W koalicji zaiskrzy

k
27-09-2005, 00:00

Przeciwstawne strategie gospodarcze i społeczne PO i PiS grożą niestabilnością polityczną — oceniają zagraniczne media.

„International Herald Tribune”

- Tak wyraźnie przeciwstawne strategie gospodarcze i społeczne mogą zapowiadać niestabilną polityczną przyszłość Polski.

Austria — „Der Standard”

- Pozytywny rozwój gospodarczy Polski, jaki dokonał się od jej przystąpienia do UE, przy wzroście zadłużenia państwa, zapewne jeszcze zaostrzy konflikty wewnątrz przyszłej koalicji prawicowej.

„Kurier”

- Platforma Obywatelska chce, wzorem innych krajów Europy Wschodniej, wprowadzić podatek liniowy w wysokości 15 proc., co krytykuje PiS jako niesprawiedliwe społecznie. Obie partie zgodne są jednak co do potrzeby szybkiego wstąpienia Polski do strefy euro.

Niemcy — „Berliner Zeitung”

- Potrzebna jest reforma systemu emerytalnego, służby zdrowia, rynku pracy oraz podatków.

„Financial Times Deutschland”

- Nowy polski rząd może stać się motorem reform w Europie.

Wielka Brytania — BBC

- Główne punkty programu wyborczego PO — kontynuowanie prywatyzacji oraz obniżenie i ujednolicenie stawek podatkowych — staną pod znakiem zapytania, jeśli reformistyczna partia nie będzie miała dominującej pozycji w koalicyjnym rządzie PO i PiS.

Włochy — „La Repubblica”

- Bracia Kaczyńscy, w przeszłości wrogowie wejścia Polski do UE i niechętni wprowadzeniu euro, mają fatalne kontakty zarówno z Rosją, jak i z Niemcami. Patrzą także z podejrzliwością na masowe inwestycje koncernów z USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: k

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / W koalicji zaiskrzy