W Krakowie zaczynają rozda wać pieniądze

MILO
24-07-2009, 00:00

Po 40 tys. zł otrzymają młodzi Małopolanie na otwarcie pierwszego biznesu.

Po 40 tys. zł otrzymają młodzi Małopolanie na otwarcie pierwszego biznesu.

Już we wrześniu na konta uczestników projektu "Zostań małopolskim przedsiębiorcą" trafią pierwsze pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. To ci, którzy wnioski o dofinansowanie złożyli w pierwszej edycji projektu — w lutym. Stawiający pierwsze kroki w biznesie otrzymają do 40 tys. zł na inwestycje niezbędne do założenia własnej firmy oraz 800 zł miesięcznie na pokrycie opłat ponoszonych na początku prowadzenia działalności gospodarczej.

Pierwsi kandydaci na biznesmenów zakończyli już serię szkoleń i odbyli spotkania z doradcami, które zaowocowały powstaniem biznesplanów. Trwa trzeci etap projektu, w którym specjalna komisja oceni jakość biznesplanów i zadecyduje o przekazaniu środków inwestycyjnych. Dodatkowo przez pierwsze 6 miesięcy nowi przedsiębiorcy będą mogli liczyć na bezpłatną pomoc doradców Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (MARR), którzy pomogą efektywnie wykorzystać otrzymane pieniądze.

Jedną z osób, która dostała się do trzeciego etapu konkursu, jest Jacek Kwiecień, absolwent Politechniki Rzeszowskiej, product manager w krakowskiej firmie teleinformatycznej.

— Mój pomysł na biznes to elektroniczny paintball. W 51. forcie Twierdzy Kraków będę organizował dla pracowników różnych firm manewry wojenne. Strzelec zamiast farby będzie operował podczerwonym światłem, które będzie odczytywane na ciele przeciwnika — opowiada.

Na czym chcą zarabiać inni przyszli przedsiębiorcy? Pomysły na biznes związane są m.in. z nowymi technologiami, działalnością związaną z opieką zdrowotną oraz działalnością kulturalną.

Oferta skierowana jest do mieszkańców województwa małopolskiego, którzy mają ciekawe pomysły na założenie własnej firmy, ale brakuje im kapitału i biznesowych umiejętności.

Wybrano 405 osób, których pomysły zostały najlepiej ocenione przez zespół ekspertów MARR. W pierwszym etapie odbywają szkolenia i korzystają z usług doradczych, które umożliwią uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. W drugim etapie zainteresowani dotacją napiszą biznesplan. Około 240 projektów może liczyć na wsparcie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.nowafirma-malopolska.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / W Krakowie zaczynają rozda wać pieniądze