W kwietniu przybyło mikrofirm

opublikowano: 21-05-2015, 00:00

Na koniec kwietnia działało w naszym kraju 2 958 477 jednoosobowych działalności — podaje Tax Care na podstawie danych z rejestru REGON.

To prawie o 4,6 tys. więcej niż na koniec marca tego roku. Ten wynik to efekt kombinacji liczby nowo powstających firm do tych, które się zamykają. W minionym miesiącu powstało 24 592 nowych działalności, czyli o 700 więcej niż w marcu. Dobry wynik nie zmienia jednak faktu, że generalnie widać spadek skłonności do zakładania własnych biznesów. Dwunastomiesięczna średnia liczby rejestrowanych podmiotów w kwietniu wyniosła 24 041 i była najniższa od kilku lat. Niewiele wyższy był ten wskaźnik w październiku ubiegłego roku, kiedy zaczęło się odbicie. Potem trend spadkowy powrócił. Pocieszające jednak, że wraz ze wzrostem liczby rejestracji odnotowano jednocześnie spadek liczby firm, które w kwietniu zamknęły działalność — zniknęło ich wtedy 20 129, podczas gdy w marcu aż 28 279.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy