W lipcu taniały mieszkania

20-08-2008, 16:51

Open Finance informuje, że z analizy wystawionych w serwisie Oferty.net ofert sprzedaży mieszkań wynika, że lipiec był miesiącem spadków średnich cen ofertowych w pięciu miastach, będących liderami polskiego rynku mieszkaniowego.

We Wrocławiu średnia cena sprzedawanych mieszkań spadła o 3,8 proc., w Warszawie o 0,8 proc., w Poznaniu i Krakowie o 0,4 proc., a w Gdańsku o 0,1 proc.

- Choć nie są to spektakularne spadki to należy pamiętać, że finalne ceny zakupu, tj. ceny transakcyjne są niższe średnio o kolejnych 7-10% - podkreśla Open Finance.

W lipcu do największego spadku średnich cen ofertowych doszło w Opolu (3,8 proc.). Największy wzrost nastąpił w Białymstoku (3,1 proc.).

Open Finance podkreśla, że potwierdzeniem powolnego lecz wciąż trwającego spadku cen mieszkań na rynku wtórnym w pięciu największych polskich miastach są wyniki porównania aktualnych cen ofertowych z cenami sprzed 6 miesięcy. Według analizy Oferty.net, we Wrocławiu były one w lipcu niższe o blisko 7 proc., a w Poznaniu i Krakowie o prawie 6 proc. Najmniejsza różnica była w Warszawie (0,6 proc.). Stolica jest jednak wciąż największym rynkiem, na którym występuje największe zróżnicowanie ofert i cen, zwraca uwagę Open Finance.

źródło: Raport z rynku nieruchomości Oferty.net i Open Finance.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / W lipcu taniały mieszkania