W Łodzi startuje Centrum Kreatywności „Fabryka”

Małgorzxata Grzegorczyk
opublikowano: 22-01-2019, 22:00

Łódzka strefa i Związek Cyfrowa Polska stworzyły miejsce, które daje dostęp do nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Liczą na kreatywność.

Samsung, HP, Sony, Google, Canon, Panasonic i inni producenci nowoczesnych technologii należący do Związku Cyfrowa Polska wierzą, że dobrym pomysłom można pomóc. W budynku przekazanym przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną (ŁSSE) powstało Centrum Kreatywności „Fabryka”. To ok. 90 mkw. przestrzeni coworkingowej, która będzie udostępniana za darmo. Będą się tu odbywać również różne wydarzenia, m.in. warsztaty z programowania dla kobiet, warsztaty z projektowania, warsztaty dla YouTuberów oraz cykliczne spotkania z VR dla młodzieży i studentów.

Stary budynek hydroforni, który wyremontowała Łódzka Specjalna Strefa
Ekonomiczna, nie wzbudził zainteresowania najemców. Teraz przyda się jako
miejsce spotkań przedsiębiorców związanych z nowoczesnymi technologiami.
Zobacz więcej

LEPSZY POMYSŁ:

Stary budynek hydroforni, który wyremontowała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, nie wzbudził zainteresowania najemców. Teraz przyda się jako miejsce spotkań przedsiębiorców związanych z nowoczesnymi technologiami. Fot. ARC

— Centrum Kreatywności Fabryka będzie służyć inspirowaniu i tworzeniu nowych inicjatyw. Ma także edukować i poszerzać horyzonty. Wyposażyliśmy je w nowoczesne technologie, które będą służyć w pracy młodym przedsiębiorcom, twórcom i całej lokalnej społeczności oraz pomagać im się rozwijać — mówi Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska.

Centrum Kreatywności Fabryka znajduje się w dawnym budynku hydroforni, leżącym kilkadziesiąt metrów od siedziby łódzkiej strefy w jednym z budynków dawnej fabryki Grohmana. Centrum to przestrzeń łącząca design oraz rzemieślnictwo, czyli dziedziny historycznie i tradycyjnie związane z Łodzią, z technologiami cyfrowymi oferowanymi przez korporacje zrzeszone w Związku Cyfrowa Polska oraz młode innowacyjne firmy współpracujące z łódzką strefą. Ma pokazywać współistnienie świata cyfrowego z kulturą, nauką i biznesem.

— Dzisiejszy rozwój gospodarczy zależy w znacznej mierze od skali oferty dla biznesu. Tworząc Centrum Kreatywności dodajemy nowy element do ekosystemu powstałego wokół akceleratora Startup Spark. Tu twórcy designu, artyści, w tym również studenci, skorzystają z najnowszych technologii, będą pracować nad swoimi projektami i spotkają przedsiębiorców, z którymi będą mogli je rozwijać i wprowadzać na rynek — mówi Marek Michalik, prezes ŁSSE.

— To będzie miejsce, w którym będzie można dotknąć, użyć, zainspirować się najnowszymi technologiami, a także spotkać ludzi, którzy odnoszą sukces w biznesie — i z ich pomocą samemu spróbować swoich sił na rynku — dodaje Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzxata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy