W Małopolsce ruszył program wsparcia dla osób trwale bezrobotnych

PAP
opublikowano: 02-08-2007, 16:38

250 osób zaliczanych do grupy długotrwale bezrobotnych z całego województwa małopolskiego będzie mogło zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe i doskonalić posiadanie umiejętności w ramach projektu, którego realizację rozpoczęła Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego (MARR).

Jak poinformowała w czwartek Katarzyna Matoga z MARR, program trwający do końca marca przyszłego roku skierowany jest przede wszystkim do bezrobotnych, zarejestrowanych dłużej niż 24 miesiące w Powiatowych Urzędach Pracy i znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji osobistej i zawodowej.

Program polega na kompleksowej pomocy poprzez wsparcie umożliwiające integracje społeczną i zawodową, przygotowanie do wykonania zawodu, podniesienie kwalifikacji i podjęcie zatrudnienia. Działania obejmują też doradztwo zawodowe, indywidualne i grupowe, które jest obligatoryjnym etapem szkolenia oraz szkolenia zawodowe i pośrednictwo pracy. Program szkoleń dobierany jest indywidualnie, zaś nowe kwalifikacje zostaną potwierdzone certyfikatem.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego w ramach środków z projektu zwraca koszty przejazdu uczestników szkoleń, a także pokrywa koszty noclegu tych osób, które mieszkają 50 km od miejsca, gdzie szkolenie się odbywa. Program kosztujący ponad 880 tys. zł finansowany jest przez Europejski Fundusz Społeczny.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / W Małopolsce ruszył program wsparcia dla osób trwale bezrobotnych