W Mispolu praca wre

GRA
opublikowano: 25-01-2011, 00:00

Trwają prace nad przejęciem spółki przez litewski fundusz NDX Energija, który właśnie porządkuje portfel.

Trwają prace nad przejęciem spółki przez litewski fundusz NDX Energija, który właśnie porządkuje portfel.

Litwini z funduszu NDX Energija wrzucili wszystkie swoje akcje Mispolu do jednego portfela. Newma Holdings, ich spółka celowa, która kilka tygodni kupowała akcje w wezwaniu, nabyła w transakcji pakietowej 4,77 proc. papierów. Nie podała, od kogo, ale dokładnie tyle walorów miała bezpośrednio NDX Energija.

Litewski fundusz ma więc wciąż 14,5 proc. akcji Mispolu, ale w komunikacie kolejny raz podkreślił, że jest zainteresowany zwiększaniem zaangażowania. Pracuje nad tym.

— Trwa przygotowanie struktury transakcji, na bazie której Litwini odkupią akcje od przedsiębiorców tworzących grupę białostocką, która ma około 38 proc. walorów — twierdzi nasze źródło, zbliżone do transakcji.

"PB" już informował, że NDX chce odkupić pakiet grupy białostockiej, płacąc po 8,8 zł za walor (w wezwaniu Litwini płacili 7,2 zł). Przejęcie ma być pośrednie, co zakłada prawdopodobnie wniesienie przez białostoczan papierów do specjalnych spółek, a następnie sprzedanie ich NDX.

Litwini nie kryją, że mają ambicje stworzyć w Polsce dużą grupę spożywczą. Ich siostrzany fundusz Eva Grupe przejął w zeszłym roku kontrolę nad cukierniczym Mieszkiem. Nasze źródła twierdzą, że są też zainteresowani Makaronami Polskimi, z którymi Mispol miał się połączyć (plan ogłoszony przed zakończeniem wezwania i wejściem Litwinów do rady nadzorczej). Na ewentualną transakcję z Makaronami trzeba jednak będzie poczekać. Tymczasem do układanki na pewno nie pasuje mięsne PMB, w którym Mispol od niedawna ma prawie połowę głosów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane