W oczekiwaniu na amerykańskie dane

  • Anna Wrzesińska
opublikowano: 29-10-2013, 10:28

Rynek walutowy pozostaje w fazie wyczekiwania. Czyżby inwestorzy oczekiwali, że rozpoczynające się dzisiaj dwudniowe posiedzenie Fedu będzie znaczące?

Raczej nie m co liczyć na przełom – konsensus rynkowy zakłada, że nie będzie zmian w polityce monetarnej. Od początku tego tygodnia dolar amerykański pozostaje dość stabilny do większości walut. Obserwujemy próbę wygenerowania korekty wzrostowej na USD, co udało się zrealizować na parze AUD/USD. Symptomem do umocnienia waluty amerykańskiej wobec AUDa były słowa szefa RBA, Glena Stevensa, że dolar australijski w przyszłości znacząco potanieje, jeżeli weźmie się pod uwagę czynniki fundamentalne. Być może na innych parach dolarowych korekta spadkowa będzie miała miejsce, jednak należy liczyć się z tym, że po samym posiedzeniu Fed presja na dalszy spadek wyceny USD utrzyma się.

W centrum zainteresowania inwestorów pozostają dane z USA. W szczególności dziś uwagę warto skoncentrować na sprzedaży detalicznej i indeksie zaufania konsumentów. Analitycy oczekują, że sprzedaż wzrośnie we wrześniu o 0,1% w ujęciu miesięcznym. Słabszy odczyt może wzbudzić niepokój co do większego spadku dynamiki konsumpcji w październiku, kiedy miał miejsce tzw. government shutdown. Z kolei konsensus rynkowy zakłada spadek indeksu Conference Board do 75 pkt. z 79,7 pkt. w październiku. Słabsze dane tylko potwierdzą, tylko, że Rezerwa Federalna nie będzie się spieszyć z wychodzeniem z programu skupu aktywów.

EURPLN

EURPLN znajduje się w zakresie konsolidacji 4,16-4,19. Złoty czeka na silniejszy impuls z rynku bazowego, który mógłby stać się symptomem do silniejszego ruchu kierunkowego. W przypadku spadku apetytu na ryzyko możemy oczekiwać ruchu w kierunku 4,20. 

EURUSD

EURUSD wytracił impet. Notowania tylko nieznacznie naruszyły geometryczny opór na poziomie 1,3825. Ponowne zejście poniżej poziomu 1,3780 w dniu dzisiejszym może stać się impulsem do głębszego spadku w okolice 1,37.

AUDUSD

Para AUDUSD zakończyła najprawdopodobniej korektę wzrostową. Notowania zatrzymały wzrosty w rejonie 50% zniesienia Fib całości spadków obserwowanych od połowy kwietnia tego roku. Obecnie para handlowana jest poniżej maksimum lokalnego z września 2013 roku oraz linii trendu wzrostowego. Na wykresie dziennym notowania testują kinjun sen.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Wrzesińska, DM IDMSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / W oczekiwaniu na amerykańskie dane