W Olsztynie trwa inwentaryzacja

AYA
opublikowano: 20-06-2006, 00:00

Wartość olsztyńskich wniosków o unijne dofinansowanie złożonych przez: wspólnoty mieszkaniowe, kościoły, stowarzyszenia i inne organizacje sięgnęła 900 mln zł. Wnioskodawcy chcą przeznaczyć fundusze na: rewitalizację budynków, terenów zielonych i powojskowych. Beneficjenci mogą liczyć na unijne dofinansowanie, nawet do 90 proc. wartości przedstawionego projektu. Podstawą ubiegania się o unijne współfinansowanie jest projekt „Lokalny program rewitalizacji miasta na lata 2006-13”.

Ekspert do spraw polityki regionalnej i funduszy UE z Tarnowskiej Fundacji Kultury, która program przygotowuje, twierdzi, że wnioski o dofinansowanie na rewitalizację różnego rodzaju zadań złożyło ponad 500 podmiotów, w tym 426 wniosków pochodziło od wspólnot mieszkaniowych.

Chciałyby one z unijnych pieniędzy naprawić albo wymienić dachy, wyremontować i zagospodarować podwórka, wymienić instalacje sanitarne i gazowe, a na Starówce także odnowić zabytkowe elewacje. Złożone projekty dotyczą także zagospodarowania terenów rekreacyjnych w pobliżu olsztyńskich jezior czy nabrzeży rzeki Łyny. Beneficjenci będą sami pisać wnioski o przyznanie środków unijnych. Program zostanie przygotowany do końca czerwca 2006 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AYA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / W Olsztynie trwa inwentaryzacja