W piątek w PB: Kim jest Maciej Witucki, nowy prezes TP SA?

(Paweł Kubisiak)
30-08-2006, 20:49

W poniedziałek rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej zdecydowała, że Maciej Witucki, obecny prezes Lukas Banku zastąpi Marka Józefiaka na stanowisku prezesa. Nowy prezes rozpocznie pracę od 6 listopada.

W poniedziałek rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej zdecydowała, że Maciej Witucki, obecny prezes Lukas Banku zastąpi Marka Józefiaka na stanowisku prezesa. Nowy prezes rozpocznie pracę od 6 listopada.

Sama zmiana prezesa TP SĄ nie jest zaskoczeniem. O odwołaniu kojarzonego z lewicą Józefiaka spekulowano od momentu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Zresztą, "Puls Biznesu" informował 25 sierpnia, że nowym szefem operatora miał zostać finansista

Rada nadzorcza obdarzyła Wituckiego dużym zaufaniem - gdy już rozpocznie pracę, będzie miał pełną swobodę w doborze współpracowników. Zdaniem przewodniczącego rady, Andrzeja Koźmińskiego, podstawowym powodem wyboru nowego prezesa jest fakt, że po długich poszukiwaniach znaleziono idealnego kandydata na to stanowisko. To świetna rekomendacja.

Dlaczego Maciej Witucki jest idealnym kandydatem? O prezesie Lukas Banku jedni mówią bankier, inni krawiec. Jeszcze inni, że farciarz. Fakt, Witucki tworzył sukces Lukas Banku niebanalnymi sposobami, zupełnie nie jak bankier, ale facet od sprzedawania pieniędzy. Kroił ofertę pod klientów. Niektórych dziwi dlaczego porzucił ciepłą posadę bankowca dla trudnego stanowiska szefa narodowego telekomu.

Dlaczego to zrobił i kim tak naprawdę jest nowy prezes TP SA napiszemy w piątkowym „Pulsie Biznesu”. Zapraszamy do lektury! 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W piątek w PB: Kim jest Maciej Witucki, nowy prezes TP SA?