W piątek zakaz ruchu dla dużych ciężarówek

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-07-2006, 16:27

W piątek 7 lipca 2006 r. od godz. 11.00 do godz. 22.00 będzie obowiązywać zakaz ruchu dużych ciężarówek w całym kraju - poinformowała w komunikacie przesłanym PAP w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad (GDDKiA). Powodem wprowadzenia zakazu są wysokie temperatury.

W piątek 7 lipca 2006 r. od godz. 11.00 do godz. 22.00 będzie obowiązywać zakaz ruchu dużych ciężarówek w całym kraju - poinformowała w komunikacie przesłanym PAP w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad (GDDKiA). Powodem wprowadzenia zakazu są wysokie temperatury.

Zakaz dotyczy samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Do tej pory zakaz obowiązywał na obszarze województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i podlaskiego. Od 7 lipca do tej listy dochodzą pozostałe województwa.

"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że zakaz ruchu po drogach pojazdów i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t obowiązuje na obszarze całego kraju" - informuje GDDKiA w komunikacie.

O zakończeniu obowiązywania zakazu dyrekcja poinformuje w odrębnym komunikacie.

GDDKiA poinformowała w czerwcu, że w okresie od pierwszego piątku po zakończeniu roku szkolnego (tj. od 30 czerwca) do 31 sierpnia obowiązywać będą ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych.

Zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton obowiązuje w piątki w godzinach 18.00ľ22.00, w soboty w godzinach 7.00ľ14.00 i w niedziele w godzinach 7.00ľ22.00. Zakaz ten służy ułatwieniu podróży kierowców udających się na wypoczynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / W piątek zakaz ruchu dla dużych ciężarówek