W piłce będzie techniczny, nie będzie tytularnego

RAF
opublikowano: 19-12-2008, 00:00

Grupa Żywiec może zostać sponsorem technicznym piłkarskiej ekstraklasy. Sponsora tytularnego wciąż brak.

Grupa Żywiec może zostać sponsorem technicznym piłkarskiej ekstraklasy. Sponsora tytularnego wciąż brak.

Umowę ze sponsorem technicznym spółka Ekstraklasa chce podpisać przed 28 lutego 2009 r., kiedy startuje runda wiosenna rozgrywek. Sponsor techniczny będzie mógł umieścić cztery konstrukcje reklamowe na meczach za chorągiewkami w rogach boisk i logotypu w oprawie graficznej transmisji telewizyjnych.

Ekstraklasa wciąż nie ma jednak sponsora tytularnego. Jak zapewnia Adrian Skubis, rzecznik spółki, zarząd rozmawia z trzema poważnymi firmami. Ale nie wiadomo, kiedy i z kim podpisze umowę, która ma dać klubom 60 mln zł.

Przez ostatnie trzy sezony sponsorem tytularnym ligi była marka komórkowa Orange. Trzyletni kontrakt opiewał na 31,6 mln zł, ale PTK Centertel zapewniał, że zainwestował w ligę od 2005 r. ponad 60 mln zł. Orange przedstawiła zresztą Ekstraklasie w połowie roku nową ofertę (45 mln zł za trzy sezony). Negocjacje zostały zerwane w żenujących okolicznościach. Podczas obiadu, przy którym miały być omówione szczegóły kontraktu, szef Ekstraklasy Andrzej Rusko przypadkowo oblał winem prezes PTK Centertel Grażynę Piotrowską-Oliwę.

Spotkanie uważam za zakończone, idę się przebrać —powiedziała wtedy wzburzona pani prezes.

Potem były próby wznowienia współpracy. Spełzły jednak na niczym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAF

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy