W Polsce też w dół

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 09-01-2003, 00:00

Dzięki kontynuacji przez trzeci dzień spadkowej tendencji na rynku ropy cena tego surowca na londyńskiej giełdzie zbliżyła się wczoraj do poziomu 29 USD za baryłkę. W nadziei na zwiększenie podaży przez OPEC także spadają notowania za oceanem. Na nowojorskiej giełdzie ropa w transakcjach elektronicznych na luty staniała o 28 centów do poziomu 30,80 USD za baryłkę. Aż o 1,1 proc. spadła wycena lutowych kontraktów w Londynie.

Jeśli w najbliższych dniach na rynku nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, możliwa jest dalsza kontynuacja przeceny na rynku paliw. Szybko zareagował na nią polski rynek. Od dziś Rafineria Gdańska zdecydowała się obniżyć ceny paliw w sprzedaży detalicznej o 3 grosze na litrze.

Znacznie bardziej stabilna sytuacja utrzymuje się na giełdach handlujących miedzią. W środę cena surowca w transakcjach trzymiesięcznych wzrosła ledwie o 1 USD, do poziomu 1619,00 USD za tonę. Zdaniem analityków, dopiero lepsze dane makroekonomiczne i trwałe wzrosty na rynkach akcji pozwolą na wybicie się cen tego surowca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W Polsce też w dół