W poniedziałek zmiany we władzach Presspubliki

PAP
opublikowano: 06-01-2008, 14:29

W poniedziałek o godz. 14.00 odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Presspubliki, które ma zmienić skład rady nadzorczej i zarządu spółki.

Skarb Państwa posiada w Presspublice (wydawcy m.in. dzienników "Rzeczpospolita", "Życie Warszawy" i "Parkiet") 49 proc. udziałów poprzez PW Rzeczpospolita. Pozostałe 51 proc. udziałów należy do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Mecom.

Skarb Państwa planuje odwołać ze składu RN Presspubliki Andrzeja Liberadzkiego i Krzysztofa Wąsowskiego. Z zarządu odwołani mają być zaś Tomasz Jakubiak i Mariusz Pawlak. Na razie nie ujawniono, kto ich zastąpi.

Media pisały wcześniej, że do zarządu mieliby wejść Elżbieta Ponikło (w 2006 r. odwołana z zarządu spółki po przejęciu przez Mecom udziałów w Presspublice od norweskiej Orkli) i Artur Sierant (wydawca "Parkietu"), a do rady nadzorczej - Janusz Reiter.

Według medialnych doniesień, "za planowanymi nominacjami stoi Grzegorz Gauden, były prezes Presspubliki i były redaktor naczelny +Rzeczpospolitej+". "To on miał wskazać ministrowi skarbu Aleksandrowi Gradowi kandydatów do zarządu, a ten podobno już ich zaakceptował" - pisał Presserwis. Według serwisu, po zmianach we władzach Presspubliki sam Gauden miałby wrócić do "Rzeczpospolitej".

Podczas poniedziałkowego WZA czterech swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej Presspubliki ma też wymienić Mecom.

Przed świętami Bożego Narodzenia rozstrzygnął się natomiast konkurs na członka zarządu Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita SA. Jak informował Presserwis, nowym członkiem zarządu został Piotr Rostkowski, który wcześniej był p.o. członkiem zarząd, oddelegowanym z rady nadzorczej. Nowym szefem rady nadzorczej PW Rzeczpospolita (w miejsce odwołanego w listopadzie Andrzeja Liberadzkiego) został Kazimierz Lankosz.

W grudniu Ministerstwo Skarbu ogłosiło, że są plany sprywatyzowania PW Rzeczpospolita za pośrednictwem giełdy.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane