W rok kurs spadł o 43 proc. Coś w końcu drgnęło?

opublikowano: 16-08-2017, 12:51
aktualizacja: 16-08-2017, 12:57

Notowania ZPUE przy niewielkich obrotach wyraźnie rosną na sesji w środę. Przez ostatni rok kurs osunął się o ponad 40 proc.

Notowaniom zaszkodziły pogarszające się wyniki - w 2016 r. zysk netto spadł o 55 proc. do 17,9 mln zł, a przychody urosły ledwie o 0,1 proc. do 585,2 mln zł. 

Przewidywania zarządu na ten rok również nie są budujące, bo oficjalna prognoza zakłada, że zysk netto wyniesie 17,5 mln zł, a przychody 692 mln zł. Na dodatek firma nie wypłaci dywidendy za ubiegły rok.

Dziś kurs jednak rośnie, na co wpływ może mieć opublikowany w miniony piątek komunikat o podpisaniu listu intencyjnego z firmą Ekoenergetyka-Polska, dotyczący podjęcia współpracy w zakresie kompleksowego wdrażania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych (głównie autobusów elektrycznych) na rynku polskim i wybranych rynkach eksportowych.

"Współpraca będzie obejmowała w szczególności wytwarzanie komplementarnego systemu ładowania w formie stacji transformatorowej zintegrowanej ze stacją do ładowania pojazdów elektrycznych w oparciu o wyroby Emitenta i Spółki. Jednocześnie w zakres współpracy wpisuje się wzajemne wsparcie sprzedażowe na wybranych rynkach oraz podejmowanie wspólnych działań badawczo-rozwojowych. Współpraca będzie prowadzona na podstawie umowy ramowej, która określi kierunki wspólnego rozwoju i podejmowanych działań" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu