W Rosji nie słabnie popularność Putina

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-08-2006, 09:30

Gdyby wybory prezydenckie w Rosji odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałby je - i to już w pierwszej turze - Władimir Putin, który zdobyłby 51 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu fundacji Obszczestwiennoje mnienije (Opinia Publiczna).

Gdyby wybory prezydenckie w Rosji odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałby je - i to już w pierwszej turze - Władimir Putin, który zdobyłby 51 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu fundacji Obszczestwiennoje mnienije (Opinia Publiczna).

Zadowolenie z jego pracy w charakterze szefa państwa wyraziło 86 proc. Rosjan.

Urzędujący prezydent wyprzedził lidera Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPFR) Giennadija Ziuganowa (6 proc.) i przywódcę populistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimira Żyrinowskiego (5 proc.).

Kolejne miejsca zajęli pierwszy wicepremier Dmitrij Miedwiwediew i minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Siergiej Szojgu (obaj po 2 proc.) oraz minister obrony Siergiej Iwanow (1 proc.).

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się wiosną 2008 roku. Putin, który jest w połowie drugiej, czteroletniej kadencji prezydenckiej, prawdopodobnie nie weźmie w nich udziału. Konstytucja FR zabrania mu ponownego kandydowania, a sam publicznie wykluczył możliwość wprowadzenia zmian do ustawy zasadniczej, które umożliwiłyby mu reelekcję.

Wszelako w Rosji coraz częściej słychać głosy, domagające się przeprowadzenia referendum w sprawie trzeciej kadencji Putina. Ostatnio z inicjatywą taką wystąpił prorosyjski parlament Czeczenii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W Rosji nie słabnie popularność Putina