W sobotę kolejne spotkanie ws. Lehman Brothers

MD
13-09-2008, 19:38

W sobotę w nowojorskim Fed odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie przyszłości Lehman Brothers. Poprzednie odbyło się w  piątek wieczorem, ale nie zakończyło się przyjęciem jakiegokolwiek planu, wynika z nieoficjalnych informacji.

W sobotnim spotkaniu mają uczestniczyć m.in. sekretarz skarbu Henry Paulson, szef Fed w Nowym Jorku Timothy Geithner, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Christopher Cox. Szef Fed Ben Bernanke nie będzie obecny osobiście, ale ma być informowany na bieżąco o ustaleniach. Z branży finansowej w spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele władz Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Morgan Stanley, Citigroup i Merrill Lynch.

Rząd USA chce, aby branża finansowa znalazła sama wyjście z sytuacji i uratowała czwarty amerykański bank inwestycyjny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pod uwagę bierze się jego przejęcie w całości lub sprzedaż poszczególnych oddziałów i aktywów. Wśród wymienianych nabywców znajdują się m.in. Bank of America, brytyjski Barclay's, japoński Nomura Securities, francuski BNP Paribas i Deutsche Bank.

MD, AP  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / W sobotę kolejne spotkanie ws. Lehman Brothers