W środę spotkanie premiera z szefami klubów ws. euro

PAP
opublikowano: 15-12-2008, 11:23

W środę o godz. 17 premier Donald Tusk spotka się z szefami partii i klubów w sprawie wprowadzenia w Polsce euro - poinformował dziennikarzy szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Do spotkania miało dojść w ubiegłą środę. Nie odbyło się ono, ponieważ nie mogli na nie przyjść prezes PiS Jarosław Kaczyński, przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski i szef klubu Lewicy Wojciech Olejniczak.

Będzie to drugie spotkanie szefów partii i klubów parlamentarnych z premierem w sprawie wejścia Polski do strefy euro. Pierwsze miało miejsce na początku listopada.

Rząd chce, by Polska przystąpiła do strefy euro w 2012 roku. Przed miesiącem Rada Ministrów przyjęła tzw. mapę drogową, czyli harmonogram przyjęcia wspólnej waluty.

Kluby koalicyjne PO, PSL oraz Lewica opowiadają się za jak najszybszym wprowadzeniem euro w Polsce. PiS nie zmienił zdania w sprawie konieczności przeprowadzenia referendum. (

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / W środę spotkanie premiera z szefami klubów ws. euro