W styczniu w Niemczech 5,037 mln bezrobotnych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-02-2005, 09:44

Liczba bezrobotnych w Niemczech wzrosła w styczniu o 573 tysiące do 5,037 mln osób - podała w środę agencja prasowa dpa, powołując się na Federalną Agencję Pracy w Norymberdze. Stopa bezrobocia zwiększyła się o 1,3 punktu procentowego do 12,1 proc.

Liczba bezrobotnych w Niemczech wzrosła w styczniu o 573 tysiące do 5,037 mln osób - podała w środę agencja prasowa dpa, powołując się na Federalną Agencję Pracy w Norymberdze. Stopa bezrobocia zwiększyła się o 1,3 punktu procentowego do 12,1 proc.

    Eksperci tłumaczą znaczny wzrost liczby bezrobotnychstatystycznymi efektami obowiązującej od początku roku reformy rynku pracy. Na skutek połączenia zasiłków dla bezrobotnych i pomocy społecznej w statystyce dotyczącej bezrobocia uwzględniono po raz pierwszy osoby w wieku produkcyjnym pobierające pomoc społeczną. Na wzrost bezrobocia miała także wpływ pogoda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane