W Suwałkach redukują emisję

AR
opublikowano: 03-06-2019, 17:55

Miasto w północnej Polsce uruchomiło instalację oczyszczania spalin przemysłowych.

W Suwałkach zakończono prace nad nową instalacją, która kosztowała PEC, miejską ciepłownię, łącznie 13,7 mln zł. Inwestycja ma docelowo ograniczyć emisję szkodliwych substancji powstających w wyniku spalania dwutlenku węgla  - tak, aby nie przekraczała ona poziomów określonych w unijnej dyrektywie. 

„Na efekt ekologiczny rozwiązania złoży się kilka składników. Przede wszystkim będzie to ograniczenie emisji dwutlenku siarki o 28,50 Mg/rok oraz ograniczenie emisji tlenków azotu o 2,20 Mg/rok. Nastąpi także redukcja emisji pyłów o średnicy większej niż 10 mikrometrów (PM10) o 1,69 Mg/rok. Termin osiągnięcia tych wskaźników wyznaczono na koniec lutego 2020 r.” - tłumaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska (NFOŚiGW), który udzielił miastu dotacji na przedsięwzięcie (8 mln zł). 

Nowa instalacja oczyszczania spalin (IOS) w w Suwałkach, gdzie na potrzeby ciepłownictwa spala się w ciepłowni węgiel kamienny, składa się z trzech połączonych systemów: odpylania (którego zadaniem jest usuwanie cząstek stałych ze spalin), odazotowania (odpowiedzialnego za usuwanie związków azotu) oraz półsuchej metody odsiarczania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy