W Szczecinie ruszy centrum handlowe

Bogdan Tychowski
12-11-2001, 00:00

28 listopada zostanie otworzone Centrum Handlowe Turzyn w Szczecinie. Znajdzie się w nim m.in. Carrefour, dziesiąty hipermarket francuskiej sieci w naszym kraju. Całkowity koszt realizacji centrum sięgnął 80 mln EUR (291,8 mln zł według aktualnego kursu).

W stolicy województwa pomorskiego pojawi się nowy, duży obiekt handlowy. 28 listopada uroczyście zostanie otworzone Centrum Handlowe Turzyn. Inwestorem obiektu, którego powierzchnia wynosi 63 tys. mkw., jest francuska grupa BEG-ERE. W jej imieniu w naszym kraju działa firma Cefic Polska. Budowa centrum w Szczecinie pochłonęła 80 mln EUR (291,8 mln zł według aktualnego kursu).

Blisko jedną piątą powierzchni w nowym centrum handlowym — 12 tys. mkw. — wynajął Carrefour, w tym 2/3, czyli 8,1 tys. mkw., zostanie przeznaczone bezpośrednio na działalność handlową. Obiekt w Szczecinie to dziesiąty hipermarket francuskiej sieci w Polsce. Niemal w tym samym czasie przecięcie wstęgi nastąpi w sklepie w Gdańsku. Kolejne trzy są w trakcie budowy i zostaną otwarte na wiosnę przyszłego roku.

Szczeciński Carrefour miał działać już na początku 2001 r., lecz tragiczny wypadek obsunięcia się belki stropowej zahamował prace na kilka tygodni. Ostatnie miesiące to wyścig z czasem — inwestor za wszelką cenę dążył do uruchomienia sklepu na miesiąc przed świętami, aby nie stracić atrakcyjnego okresu handlowego. W Szczecinie są już obiekty Real i Geant.

Oprócz hipermarketu w centrum znajdzie się około 80 sklepów na dwóch poziomach, m.in. z odzieżą, sprzętem RTV i AGD, kosmetykami, zabawkami dla dzieci, upominkami. Z dużych i znanych firm w centrum znajdą się RTV Euro AGD, Deichmann Obuwie i Reserved.

— Myślimy o przejęciu w przyszłości kolejnych terenów tuż przy centrum i utworzeniu lokali gastronomicznych, multikina i innych rozrywek — mówi Roman Skowroński, reprezentujący inwestora Turzyna.

BEG-ERE zbudowała na świecie 3 mln mkw. powierzchni sklepowych i nie tylko. W Polsce BEG i Carrefour współpracują od 1998 roku. Ich pierwszym przedsięwzięciem było wybudowanie centrum Zakopianka w Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Szczecinie ruszy centrum handlowe