W Tokio biura są najdroższe

DI, Cushman & Wakefield
01-03-2010, 12:30

W rankingu najdroższych lokalizacji powierzchni biurowych świata trzy pierwsze miejsca zajęli dotychczasowi liderzy, przy czym Tokio awansowało z drugiej pozycji na pierwszą – wynika z raportu Cushman & Wakefield.

Całkowite koszty najmu powierzchni biurowej w Tokio (najwyższe czynsze i opłaty eksploatacyjne) wyniosły 1441 EUR/m kw./rok (190 USD/st. kw./rok). Londyńska dzielnica West End awansowała z 3. na 2. miejsce z łącznymi kosztami najmu na poziomie 1220 EUR/m kw./rok (161 USD/st. kw./rok), natomiast Hongkong spadł z 1. na 3. pozycję z łącznymi kosztami najmu wynoszącymi 1207 EUR/m kw./rok (160 USD/st. kw./rok) – podaje Cushman & Wakefield.

Nie każdą firmę stać na wynajęcie biura w Tokio.
Zobacz więcej

Nie każdą firmę stać na wynajęcie biura w Tokio.

Najwyższy skok w rankingu odnotowało Rio de Janeiro w Brazylii, które awansowało z 23. na 13. lokatę przy niewielkim spadku czynszów i wzroście kursu brazylijskiego reala wobec euro, oraz Seul w Korei Południowej i Sydney w Australii – odpowiednio z 27. na 14. oraz z 29. na 15. pozycję przy wzroście najwyższych stawek czynszu.0

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Cushman & Wakefield

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / W Tokio biura są najdroższe