W Tokio spadki przez wyniki spółek

01-02-2008, 08:54

Na giełdach Azji znów brak było wyraźnego kierunku. W Tokio sesja zakończyła się spadkami po rozczarowaniu wynikami blue chipów. 

Na zamknięciu sesji na japońskiego giełdzie Nikkei i Topix traciły 0,7 proc. Oba indeksy wcześniej rosły. Mizuho Financial Group, drugi japoński bank, poinformował o 275 mld JPY straty na inwestycjach w papiery oparte o kredyty hipoteczne wysokiego ryzyka. Jego akcje taniały nawet o 5 proc. Jeszcze mocniej zanurkował kurs Sony. Jeden z największych na świecie producentów elektroniki użytkowej zaskoczył rynek wiadomością o kwartalnej stracie. Dodatkowo spółka obniżyła prognozy. W grupie drożejących spółek znalazł się Pioneer Corp. Trzeci japoński producent telewizorów plazmowych poinformował o znacznym wzroście zysku operacyjnego. Dzięki dobrym wynikom w górę poszły także notowania All Nippon Airways, największego japońskiego przewoźnika lotniczego. Inwestorzy kupowali także papiery Fujitsu, największej japońskiej spółki IT, której rekomendację do „kupuj” podwyższył UBS.
Na pozostałych rynkach azjatyckich panowały zmienne nastroje. Wzrostami kończyły sesje giełdy w Seulu (0,6 proc.) i na Tajwanie (2,0 proc.). W Hongkongu główny indeks rósł krótko przed zamknięciem o 2,3 proc. W Szanghaju sesja zakończyła się 1,4 proc. spadkiem.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / W Tokio spadki przez wyniki spółek