W Tokio zwyżki indeksów dzięki danym o PKB

Przedsiębiorstwo Cukiernicze "Jutrzenka" SA
14-02-2003, 08:24

TOKIO (Reuters) - Piątkowe sesje w Tokio zakończyły się poważnymi zwyżkami w reakcji na lepsze od oczekiwanych dane makroekonomiczne w Japonii. Inwestorzy skłonili się do zakupów największych notowanych spółek, takich jak Tokyo Electron.

Ten największy japoński wytwórca sprzętu do produkcji chipów zwyżkował o 3,34 procent dzięki informacjom, że w czwartym kwartale 2002 roku Produkt Krajowy Brutto (PKB) Japonii wzrósł o 0,5 procent. Oznacza to, że tamtejsza gospodarka ulegała ekspansji cztery kwartały z rzędu, zaskakując analityków, którzy spodziewali się spadku.

Nikkei, główny indeks tokijskiej giełdy zwyżkował o 1,19 procent do swojego najwyższego od trzech tygodni poziomu 8.701,92 punktu, zaś TOPIX zyskał 0,59 procent i zamknął się na poziomie 858,05 punktu.

((Tłumaczył: Adrian Krajewski; Redagował: Kuba Kurasz; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, Adres internetowy: adrian.krajewski@reuters.pl))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przedsiębiorstwo Cukiernicze "Jutrzenka" SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W Tokio zwyżki indeksów dzięki danym o PKB