W Toronto zmalały ceny nieruchomości

  • Paweł Makosz
opublikowano: 05-05-2021, 12:11

W zeszłym miesiącu w Toronto rynek mieszkaniowy zanotował najgwałtowniejszy spadek od pierwszych tygodni kryzysu pandemicznego.

W kwietniu liczba nieruchomości zmieniających właściciela w największym mieście Kanady spadła o 20 proc. w ujęciu rocznym w stosunku do poprzedniego miesiąca. Średnia cena domu zmalała natomiast o 3,6 proc. do 855 tys. USD.

– To ma sens, że mieliśmy pullback w aktywności rynkowej w porównaniu do marca. Doświadczyliśmy gorączkowego tempa sprzedaży domów, widząc jednocześnie niewielki wzrost populacji. Być może zaczynamy wyczerpywać pulę potencjalnych nabywców – powiedziała Lisa Patel, prezes Toronto's.

Adobe Stock

Spowolnienie następuje po miesiącach coraz bardziej szaleńczej aktywności na rynkach nieruchomości oraz pojawieniu się trzeciej fali zakażeń COVID-19. w całej Kanadzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane