W Toskanii pies znalazł megatruflę

  • DI
opublikowano: 03-12-2018, 22:00

Rekordową białą truflę o wadze 2,2 kg znaleziono w pobliżu Pizy we Włoszech.

To drugi pod względem wielkości grzyb na świecie. Tak dużego okazu nie widziano od 64 lat. Odkrycia dokonał w lesie w miejscowości San Miniato mieszkaniec Livorno wraz z Eneą, 7-letnią suczką rasy lagotto romagnolo, wyspecjalizowaną w poszukiwaniu trufli. To Enea wywąchała skarb.

— Odgarniałem całą ziemię rękoma. W pewnym momencie pomyślałem, że trafiłem na kilka trufli razem, ale potem zorientowałem się, że to jednak jedna — powiedział Mauro Del Greco, znalazca trufli.

Grzyb został oficjalnie zważony na wadze straży miejskiej, a jego znalazca otrzymał od władz nagrodę Diamentowej Trufli, która została dla niego specjalnie ustanowiona. Trufla wkrótce trafi na aukcję w Monte Carlo, gdzie zostanie wylicytowana za trudną do przewidzenia kwotę. W połowie listopada okaz o wadze 880 gr sprzedany został za 85 tys. EUR. Największą zapisaną w Księdze Rekordów Guinnessa białą truflę znaleziono, w tym samym rejonie Toskanii, w 1954 r. Ważyła ponad 2,5 kg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy