W ubezpieczeniach wzrost o 10 proc.

Łukasz Świerżewski
opublikowano: 11-12-2003, 00:00

Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (KNUiFE) szacuje, że w przyszłym roku łączny przypis składki brutto rynku ubezpieczeniowego wzrośnie o 10 proc.

— Ten rok był słaby dla ubezpieczeń. Składka całego rynku wzrośnie o 5 proc. Mamy jednak wyraźne ożywienie i w 2004 r. przyrost wyniesie 10 proc. — powiedział Jan Monkiewicz, szef KNUiFE, podczas konferencji „Warunki gospodarowania w 2004 r”.

Przewodniczący komisji uznał, że nie ma sensu przesuwać terminu wejścia w życie pakietu ustaw ubezpieczeniowych. Przytaknął mu Igor Chalupec, wiceminister finansów, odpowiadający za instytucje finansowe. Przypomnijmy, że PZU wysłało do resoru finansów prośbę o zrobienie wszystkiego w celu przesunięcia z 1 stycznia na 1 maja terminu wejścia regulacji w życie. Spółka argumentuje, że braku aktów wykonawczych uniemożliwia przygotowanie grupy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W ubezpieczeniach wzrost o 10 proc.