„W USA akcje stanieją 20 proc. lub więcej”

Amerykański rynek akcji jest już gotowy do korekty. Do końca roku straci prawdopodobnie 20 proc. lub więcej, prognozuje znany z „niedźwiedziego” nastawienia Marc Faber, wydawca „Gloom Boom & Doom Report”.

Marc Faber, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Marc Faber, fot. Bloomberg

Faber porównuje obecną sytuację do tej sprzed krachu w październiku 1987 roku. Wówczas także miał miejsce duży rajd wzrostowy. Zyski spółek nie rosły jednak znacząco i rynek stał się bardzo „wykupiony”. Faber zwraca uwagę na ostatnie dni, podczas których coraz większa liczba spółek notowała 52-tygodniowe minima, co jego zdaniem zapowiada korektę. 

Faber uważa, że obecnie najlepszą inwestycją jest złoto, które staniało 22 proc. w tym roku.
 
- Lubię je, bo w porównaniu z innymi aktywami: obrazami, przedmiotami kolekcjonerskimi, drogimi nieruchomościami na Manhattanie, nieruchomościami w Hampton, średnią Dow Jones, indeksami S&P i Russell 2000 jest relatywnie tanie – powiedział. 

Inni eksperci także spodziewają się spadków cen na amerykańskich rynkach akcji w najbliższych miesiącach.  

- Myślę, że w bliskim, nawet bardzo bliskim terminie rynek będzie spadał – powiedział David Rosenberg, główny ekonomista Gluskin Sheff. - Myślę, że ceny doszły już do swojego maksimum – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moneynews.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „W USA akcje stanieją 20 proc. lub więcej”