W USA i ndeksy w górę, ale bez entuzjazmu

Marek Druś
opublikowano: 26-07-2007, 00:00

Na giełdach w USA znów po sesji przeceny nastąpiła sesja odrobienia części strat. W środę rynki poszły lekko w górę, ale główne indeksy odzyskały niewielką część tego, co straciły dzień wcześniej. Poprawie nastrojów nie sprzyjała wiadomość o czwartym miesiącu spadku sprzedaży domów na rynku wtórnym. Zaniepokojenie wywołały sygnały wskazujące na rosnącą trudność pozyskania pieniędzy w drodze emisji obligacji, czego sygnałem było przesunięcie emisji papierów Chryslera i kłopoty z uplasowaniem ich przez KKR.

Nie zwiększyła optymizmu inwestorów także Beżowa Księga Fed. Większość regionów poinformowała o utrzymującym się umiarkowanym tempie wzrostu gospodarki.

Największą zachętą do zakupów okazały się dobre wyniki kwartalne blue chipów. Akcje Amazon. com drożały nawet o 25 proc. po wiadomości o potrojeniu zysku kwartalnego. Dzięki lepszym niż oczekiwano wynikom kwartalnym mocno poszedł w górę kurs Boeinga. Ponad 3 proc. wzrost notowań ropy wywołał popyt na akcje spółek naftowych, m.in. Exxon Mobil.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu