W USA niewielkie spadki indeksów

(Marek Druś)
27-06-2006, 16:51

Sesje w USA zaczęły się niewielkimi zmianami indeksów. W oczekiwaniu na czwartek i decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych najmocniej handlowane są akcje spółek uczestniczących w fuzjach i przejęciach.

Sesje w USA zaczęły się niewielkimi zmianami indeksów. W oczekiwaniu na czwartek i decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych najmocniej handlowane są akcje spółek uczestniczących w fuzjach i przejęciach.

Dane makro nie wywołały większej reakcji. Sprzedaż domów na rynku wtórnym spadła w maju o 1,2 proc., zgodnie z oczekiwaniami. Indeks nastrojów konsumentów wzrósł w czerwcu mocniej niż oczekiwano. Inwestorzy myślą jednak głównie o czwartku, kiedy FOMC zdecyduje o 17 z rzędu podwyżce stóp procentowych. Pojawiły się spekulacje, że może ona wynieść 50 pkt. bazowych. Prawdopodobieństwo, że tak się stanie, szacowane jest jednak tylko na 12 proc., opierając się na opcjach handlowanych na CBOT.

Od początku sesji mocno spada kurs Citizens Banking, który przejmuje Republic Bancorp za 1,0 mld USD. Fuzja spowoduje powstanie 45 pod względem wielkości banku w USA. Drożeją akcje Univision. Największy w USA hiszpańskojęzyczny nadawca zaakceptował ofertę przejęcia za ponad 12 mld USD złożoną przez grupę funduszy. Drożeją akcje General Motors, który ogranicza zatrudnienie szybciej niż oczekiwano.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W USA niewielkie spadki indeksów