W USA spadki po słabych danych makro

opublikowano: 04-01-2007, 16:36

Sesje w USA rozpoczęły się spadkami. Dane makro nie zachęciły inwestorów do kupowania przecenionych na poprzedniej sesji akcji. Inwestorzy obawiają się, że schłodzenie koniunktury mogło pójść za daleko.

Sesje w USA rozpoczęły się spadkami. Dane makro nie zachęciły inwestorów do kupowania przecenionych na poprzedniej sesji akcji. Inwestorzy obawiają się, że schłodzenie koniunktury mogło pójść za daleko.

Podane przed sesją dane z rynku pracy okazały się gorsze niż oczekiwano, liczba nowych bezrobotnych wzrosła do poziomu z końca listopada. Mniejszy niż oczekiwano był także wzrost zamówień przemysłu w listopadzie. Grudniowy wskaźnik ISM aktywności sektora usług okazał się zbliżony do prognoz, jednak nie poprawiło to nastrojów inwestorów.

Rozczarowanie przyniosły raporty o sprzedaży w sezonie świątecznym przedstawione przez liczących się detalistów. Spadają kursy sieci Gap, Limited Brands i Target. Dalszy spadek notowań ropy nadal ciągnie w dół kurs ExxonMobil. Monsanto, największy na świecie producent technologii żywności modyfikowanej genetycznie rozczarował niższą niż oczekiwano prognozą tegorocznych wyników. Wśród drożejących spółek znalazł się Intel. Jego rekomendację podwyższył Bank of America, przedstawiając jednocześnie optymistyczną prognozę wyników lidera rynku mikroprocesorów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane