W USA spadki, szkodzą obniżone rekomendacje

TS
opublikowano: 04-02-2008, 16:14

Wall Street rozpoczęła sesje spadkami. W  centrum uwagi inwestorów znalazły się papiery spółek, które otrzymały ostatnio zweryfikowane rekomendacje.

Część wydanych przed poniedziałkowym handlem rekomendacji niestety okazała się negatywna dla emitentów. Na obniżkę oceny inwestycyjnej „zasłużył” sobie American Express, trzeci pod względem wielkości wydawca kart kredytowych w Stanach Zjednoczonych. Analitycy szwajcarskiego banku UBS zalecili „sprzedaż” tych papierów. Uzasadniają to, możliwymi problemami spółki, wynikającymi z sytuacji na rynku kredytowym i prawdopodobnymi stratami finansowymi.

Identyczna sugestia skierowana została przez specjalistów Merrill Lynch do akcjonariuszy banków Wells Fargo i Wachovia. Uważają oni, że obecne poziomy wyceny nie są adekwatne do sytuacji w sektorze i nie zawierają ryzyka związanego z możliwym wystąpieniem recesji w gospodarce.

Powody do zadowolenia mogą mieć natomiast udziałowcy Palm. Jeden z największych na świecie producentów smartfonów powinien, zdaniem ekspertów z JP Morgan, być „przeważany” w portfelach inwestycyjnych.

Gracze przyglądają się „zamieszaniu” wokół Yahoo!. Prezes Google zadeklarował na swoim blogu, że spółka jest gotowa wesprzeć Yahoo! w obronie przed przejęciem przez Microsoft. Google tanieje, Yahoo i Microsoft drożeją.

TS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TS

Polecane