W USA taniały spółki finansowe i technologiczne

Marek Druś
28-03-2008, 00:00

Amerykańscy inwestorzy nadal sprzedają akcje. W czwartek nastroje psuły pesymistyczne prognozy analityków dla największych spółek, przede wszystkim finansowych. Lehman Brothers obniżył je m.in. dla Citigroup i Bank of America. Sam także zaliczył duży spadek kursu gdy na rynku odżyła plotka, że wkrótce znajdzie się w równie trudnej sytuacji jak niedawno Bear Stearns.

Inwestorzy pozbywali się akcji Merrill Lynch po publikacji raportów, w których szacuje się, iż odpisze on w najbliższym czasie nawet 6 mld USD wartości aktywów. Na rynku technologicznym największym rozczarowaniem okazały się wyniki kwartalne Oracle. Producent oprogramowania nie osiągnął oczekiwanej przez rynek dynamiki sprzedaży i zapłacił za to spadkiem kursu.

Taniały akcje Google, których cenę docelową obniżył Lehman Brothers, a ComScore zapowiedział drugi miesiąc z rzędu spadku liczby kliknięć w reklamy na stronie wyszukiwarki. Drożał mocno Clear Channel. Sąd w Teksasie nakazał bankom dostarczyć obiecane środki na jego przejęcie.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W USA taniały spółki finansowe i technologiczne