W Warszawie buduje się najwięcej

opublikowano: 06-07-2020, 22:00

Warszawa może pochwalić się nie tylko największą w regionie powierzchnią biurową, ale też największą powierzchnią w budowie.

Według firmy Colliers International powierzchnia biurowa w 14 stolicach Europy Środkowo-Wschodniej na koniec I kw. wyniosła 26,4 mln m kw. Największe zasoby mają: Warszawa (5,6 mln m kw.), Budapeszt (3,7 mln m kw.) i Praga (3,7 mln m kw.).

W Warszawie znajdowała się rekordowa ilość powierzchni w budowie (792,9 tys. mkw.). Kolejne były Budapeszt (582 tys. m kw.) i Bukareszt (380 tys. m kw.). Najwięcej nowej powierzchni pojawiło się w Bukareszcie (78 tys. m kw.), Belgradzie (48 tys. m kw.) i Budapeszcie (45 tys. m kw.). Wzrost popytu najemców odnotowały tylko Ryga i Bratysława.

288 mln m kw. - tyle powierzchni biurowej oddali do użytku w I kw. deweloperzy w 14 stolicach Europy Środkowo-Wschodniej.

45,6 tys. m kw. - to największa z ostatnich transakcji najmu na rynku biurowym w regionie. Tyle wynajął mBank w warszawskiej Mennica Legacy Tower.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane