W wirze cyfrowej rewolucji

opublikowano: 22-11-2021, 11:45

Pandemia COVID-19 przyspieszyła nieodwracalny trend — przenoszenia świata do wirtualnej rzeczywistości. Czy jesteśmy na to gotowi? Wraz z biznesem odpowiemy na nurtujące nas pytania, wskażemy szanse i zagrożenia oraz podpowiemy, czym grozi przespanie tej rewolucji.

Nie ma wątpliwości, że niekończąca się pandemia COVID-19 przyspieszyła cyfrową rewolucję. Wymuszona praca zdalna rozwinęła i upowszechniła elektroniczne formy komunikacji, lockdown zmienił modele biznesowe wielu przedsiębiorstw i zaowocował rewolucją w handlu. Niestabilne czasy oznaczają konieczność wykorzystania w biznesie cyfrowych narzędzi — do lepszego planowania, organizacji produkcji, kontaktów z klientem. Wszystkim zmianom musi towarzyszyć odpowiednia infrastruktura - i techniczna, i prawna.

Przyspieszającej na naszych oczach cyfrowej transformacji poświęcony będzie najnowszy projekt „Pulsu Biznesu”.

Nurtuje nas mnóstwo pytań, na które poszukamy odpowiedzi. Czy stać nas na sprawne e-państwo i administrację? Czy mamy odpowiednią infrastrukturę, a decydenci potrafią stworzyć właściwe ramy prawne? Dlaczego przedsiębiorstwa, które dziś zapomną o cyfrowych narzędziach, jutro mogą nie sprostać konkurencji? O jakie narzędzia chodzi i jak je już dzisiaj wdrażają zapobiegliwe firmy? W końcu — jak bardzo nasz świat zmieni upowszechnienie technologii 5G?

Na te oraz inne pytania odpowiemy, wraz z partnerami naszego projektu, na łamach „Pulsu Biznesu”.

Tematy pierwszej edycji cyklu Cyfrowa transformacja:

Czy infrastruktura telekomunikacyjna jest gotowa napędzać rozwój cyfrowej gospodarki?

Dlaczego biznes czeka na technologię 5G?

Czy stać nas na sprawne e-państwo?

Jak cyfryzacja procesów biznesowych pozwala realizować zielone wyzwania świata?

Jak zarządzać przedsiębiorstwem w niespokojnych czasach?

Jak sztuczna inteligencja zmieni formy komunikacji z klientami?

Najlepsze praktyki dotyczące cyberbezpieczeństwa w kontekście rozwoju branży e-commerce.

Konsument w świecie smart.

Kliknij i poznaj szczegóły.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane