Wahania na Wall Street

opublikowano: 08-10-2018, 22:07

Poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach nie miała spokojnego przebiegu. Indeksy poddawały się wahaniom, a inwestorzy byli pozbawieni wsparcia ze strony rynku obligacji, który z uwagi na święto (Dzień Kolumba) była w poniedziałek nieczynny. W końcówce dnia próbę odreagowania podjęły byki, co zaowocowało zielonym odcieniem indeksu blue chipów.

Ponowny wzrost nerwowości był wywołany kolejną falą obaw związanych z eskalacją wojny handlowej pomiędzy USA a Chinami oraz o kondycję gospodarki Państwa Środka. Te ostatnie pogłębiły się po decyzji o obniżeniu rezerw obowiązkowych dla chińskich banków.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg

Amerykański Departament Skarbu stwierdził, że obawia się o deprecjacje chińskiej waluty, które to działanie może być wykorzystane do podniesienia atrakcyjności chińskich towarów na scenie międzynarodowej. 

Spośród 11-tu głównych składowych indeksu S&P500, jedynie trzy sektory notowały niewielkie wzrosty. To typowe defensywne branże jak użyteczności publicznej, dóbr konsumenckich i nieruchomości.

Ponownie stawce najmocniej przecenianych przewodził sektor spółek technologicznych z Apple i Microsoftem na czele.

Na zamknięciu sesji indeks Dow Jones IA rósł o 0,15 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował natomiast o 0,04 proc., zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,67 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane