Wałbrzych zbuduje wypoczynkowy raj

MBE
opublikowano: 25-03-2010, 00:00

Pływalnia, hala widowiskowa, hotel — to wszystko ma powstać w dolnośląskim mieście do 2012 r.

Pływalnia, hala widowiskowa, hotel — to wszystko ma powstać w dolnośląskim mieście do 2012 r.

Takiego przedsięwzięcia jeszcze w Wałbrzychu nie było. Komunalna spółka celowa Aqua-Zdrój wybuduje przy ul. Ratuszowej centrum turystyczno-sportowe. Szacowany koszt wynosi 87 mln zł netto. Spółka zaciągnęła na tę inwestycję kredyt. Część projektu sfinansuje także UE — wałbrzyski projekt dostał najwyższą kwotę dotacji spośród 19 projektów zakwalifikowanych do dolnośląskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

— Spółce przyznano dofinansowanie budowy krytej pływalni, która jest jednym z elementów całego projektu. Będzie ono stanowiło nie więcej niż 25 proc. kosztów tej inwestycji i wyniesie około 8,4 mln zł. Ostateczną kwotę dofinansowania poznamy po wyłonieniu wykonawcy robót budowlanych — mówi Edyta Zippel, specjalista ds. inwestycji z Aqua-Zdroju.

W centrum znajdą się m.in. kryta pływalnia, salon odnowy biologicznej i hala widowiskowo-sportowa. Pływalnia będzie mieć prawie 4 tys. mkw. powierzchni użytkowej, a hala widowiskowo-sportowa — około 4,2 tys. mkw. Stałe i rozkładane trybuny pomieszczą łącznie 1990 widzów. Obok tych obiektów powstaną nowy hotel i parking na około 500 miejsc.

To pierwsza tego typu inwestycja realizowana w dolnośląskim mieście, które ma ponad 120 tys. mieszkańców. Spółka poszukuje teraz inżyniera kontraktu, a na początku kwietnia powinien ruszyć przetarg na wykonawstwo, który będzie miał charakter nieograniczony.

To będzie już drugie podejście do wyboru wykonawcy. Pierwszy przetarg został unieważniony z powodów proceduralnych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty budowlane mają wystartować w czerwcu i potrwać 20 miesięcy. Mieszkańcy Wałbrzycha i przyjezdni będą mogli korzystać z wodnych i sportowych atrakcji nowego centrum w marcu 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu