Walka frankowiczów – #PBdosłuchania odcinek 13

opublikowano: 15-09-2017, 12:14
aktualizacja: 15-09-2017, 12:19

Wracamy do tematu franków szwajcarskich i zawartych w nich kredytów hipotecznych.

Kiedy takie instrumenty pojawiły się na rynku, ile kredytów zostało udzielonych i na jaką sumę łącznie opiewają? Czy możemy mówić o kryzysie z ich spłatą? O tym opowie analityk portalu Bankier.pl, dr Michał Kisiel.

Kredytobiorcy już kilka lat temu zawiązali organizację będącą instrumentem nacisku na banki i rządzących. Nasz gość, Arkadiusz Szcześniak ze Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu opowie o tym co osiągnęli i czy czują się oszukani przez polityków.

Biuro Rzecznika Finansowego powstało by badać kredytobiorcom w ocenie słuszności ich zarzutów czy wątpliwości dotyczących umowy kredytowej. Wspiera ich również w dalej podejmowanych czynnościach. Anna Gadomska Orłowska i Agnieszka Wachnicka z Biura Rzecznika Finansowego wyjaśnią jakimi instytucja dysponuje instrumentami na drodze sądowej, a także polubownej.

Frankowicze to już pojęcie z zakresu socjologii. Tę grupę bada i analizuje Mateusz Halawa z Polskiej Akademii Nauk. Nam opowie jak kredyt zmienił życie Polaków.
To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane