Walka z przestępcami w sieci

AR
opublikowano: 20-08-2017, 22:00

Do końca sierpnia jednostki samorządy terytorialnego mogą zgłaszać udział w konkursie o Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA).

Zobacz więcej

Fot. Yusuf1020 (CC BY-SA 4.0), via Wikipedia Commons

W tym roku tematem konkursu jest „Cyberbezpieczeństwo społecznościlokalnych ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wykorzystywaniu dzieci w sieci”. Ogłosiła go Estonia, kraj sprawujący teraz prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Swoje pomysły na walkę z cyberprzestępcami, oszustwami internetowymi i cyberatakamirealizowane na terenie województw mogą — obok JST — składać w urzędach marszałkowskich organizacje pozarządowe i podmioty o działalności pożytku publicznego, nieprowadzące działalności gospodarczej. Trzy najlepsze pomysły zostaną wytypowane do eliminacji krajowych i przekazane Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zwycięzca, który zostanie ogłoszony na konferencji Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (EUPCN) w Estonii, dostanie 10 tys. euro nagrody.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu