Wall Street bije rekordy

DI, Bloomberg, PAP
opublikowano: 10-11-2014, 23:02

Inwestorom za oceanem nie brakuje optymizmu, który w poniedziałek wywindował główne indeksy do najlepszych wyników w historii.

Indeks S&P 500 zyskał ponad 0,3 proc., Dow Jones Industrial Average podskoczył o ponad 0,2 proc., a Nasdaq o 0,4 proc. Indeksy S&P 500 i Dow Jones znalazły się na rekordowych poziomach.  

S&P 500 odrobił już 9,4 proc. od 15 października, kiedy dotarł do najniższego poziomu od sześciu miesięcy. W zeszłym tygodniu indeks zyskał 0,7 proc.   

Na rynek nie trafiły w poniedziałek ważne dane makro, więc inwestorzy skupiali się na informacjach ze spółek. Z danych zebranych przez agencję Bloomberg wynika, że 80 spółek z S&P 500, które już pokazały swoje wynik, zanotowało zyski lepsze od szacunków, a 60 proc. przebiło prognozy sprzedaży.  

- Dane za trzeci kwartał pokazały miarowo rosnącą gospodarkę. Ropa jest poniżej 80 USD, konsumenci są w dobrych nastrojach. Stopy procentowe są niskie. Ta kombinacja służy akcjom" - ocenił Mark Kepner, makler w Themis Trading w stanie New Jersey. 

Prezydent USA Barack Obama zaapelował o jak najsilniejsze zasady chroniące otwartość Internetu. Dodał, że dostawy szybkiego Internetu powinny być regulowane i że w sieci nie powinno być "pasów szybkiego ruchu". Po tych słowach tracili operatorzy kablowi: akcje Time Warner Cable potaniały o 3,1 proc., a Comcast o 2,9 proc. 

W poniedziałek koncern Dean Foods zyskał na parkiecie 13 proc. po tym, jak opublikował wyniki lepsze od prognoz. 

Zanurkował kurs medycznej firmy Dendreon. Producent leku na raka prostaty stracił 81 proc. po zgłoszeniu wniosku o upadłość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg, PAP

Polecane