Wall Street broni się przed zniżkami

Środowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem stabilizacji.

Po godzinie handlu S&P500 zachowuje warto Sc z wczoraj, Dow Jones zniżkuje o 0,1 proc., a Nasdaq utrzymuje się nad kreską (+0,3 proc.). Inwestorzy z niepokojem obserwują przebieg wydarzeń na Ukrainie, a kolejnym powodem do zmartwień jest kondycja gospodarki chińskiej.

- Wydarzenia międzynarodowe oraz spekulacje dotyczące kierunku, w którym zmierza gospodarka chińska, wywierają presję na światowe rynki, co na giełdzie nowojorskiej przejawia się zmniejszeniem apetytu na ryzyko – komentował dla Bloomberga Walter Todd, główny zarządzający towarzystwa Greenwood Capital Associates.

Chiny jutro podadzą kluczowe dane o produkcji przemysłowej. Państwo Środka w ubiegłym tygodniu przeżyło pierwszą do tej pory niewypłacalność krajowej spółki, a w ubiegłym tygodniu zapowiedziało, że tegoroczny wzrost gospodarczy będzie najwolniejszy od 1990 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street broni się przed zniżkami