Czytasz dzięki

Wall Street czeka na dane makro

opublikowano: 25-06-2020, 13:52

Brak zdecydowania widoczny jest w falowaniu kontraktów terminowych na indeksy Wall Street, przy przewadze strony podażowej. Najlepiej prezentuje się rynek technologiczny. Futures na indeks Nasdaq próbują przechodzić na zieloną stronę rynku.

Około godziny 13:50 polskiego czasu kontrakty na DJ IA zniżkowały o 0,74 proc. Na S&P500 traciły 0,58 proc. zaś na Nasdaq spadały o 0,15 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Wpływ na przebieg czwartkowej sesji na rynku kasowym Wall Street mogą mieć dane makro, które zostaną opublikowane jeszcze przed uruchomieniem handlu. Poznamy przede wszystkim odczyty dotyczące sytuacji na rynku pracy (zakładany jest spadek liczby tzw. nowych bezrobotnych do 1,3 mln), finalną wartość zmiany PKB w I kw. (prognoza mówi o spadki o 5,0 proc.) oraz dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku. W przypadku tych ostatnich ekonomiści liczą na wyraźną poprawę w porównaniu z kwietniem. 

W przedsesyjnym handlu zniżkuje wycena akcji koncernu Walt Disney. Potentat rynku medialno-rozrywkowego poinformował o opóźnieniu w ponownym otwarciu parków rozrywki w Kalifornii z powodu wzrostu liczby przypadków Covid-19.

Tracą też udziały Boeinga. Powodem przeceny jest obniżenie rekomendacji przez brokera Berenberg do poziomu „sprzedaj”. Uzasadniono to wzrostem ryzyka krótkoterminowego z uwagi na eskalację pandemii. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane