Wall Street czeka na decyzję w sprawie cła

opublikowano: 10-12-2019, 22:21

Wartości Średniej Przemysłowej Dow Jones, S&P500 i Nasdaq spadły we wtorek o 0,1 proc.

Dla inwestorów z amerykańskich rynków akcji ważne jest obecnie tylko jedno. Czy w najbliższą niedzielę, 15 grudnia, wejdzie w życie w USA zapowiadane cło na chiński import. Gdyby się tak stało, mogłoby to utrudnić toczące się negocjacje handlowe i opóźnić uzgodnienie zapowiadanej już dwa miesiące temu przez prezydenta Donalda Trumpa częściowej umowy handlowej. Dlatego nastroje poprawiły we wtorek doniesienia The Wall Street Journal o możliwym opóźnieniu nowego cła. Nie na tyle jednak, aby ceny zdecydowanie rosły. Sceptycyzm inwestorów hamował większy wzrost kursów, a na koniec sesji pogłębił się pesymizm. Uczestnicy rynku sygnalizują, że nie będzie zdecydowanej reakcji dopóki nie pojawią się konkretne decyzje. Rynkiem może jeszcze ruszyć Fed, który w środę ostatni raz w tym roku ogłosi decyzję w sprawie stóp. Dane makro nie były we wtorek w stanie tego zrobić, podobnie jak ogłoszenie przeglądu umowy handlowej między USA, Kanadą i Meksykiem. Złoto zdrożało po dwóch sesjach spadku. W górę poszła cena ropy. Obligacje USA najpierw taniały, ale pod koniec sesji wróciły do punktu wyjścia.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na zamknięciu podaż przeważała w 9 z 11 głównych segmentach S&P500. Najgorzej działo się w nieruchomościach (-0,7 proc.), spółkach materiałowych (-0,6 proc.) i świadczących usługi telekomunikacyjne (-0,45 proc.). Najlepiej na tle rynku wyglądały segmenty energii i ochrony zdrowia (po 0,1 proc.). Na zamknięciu taniało ok. 56 proc. spółek z S&P500. Spadły kursy połowy z 30 blue chipów wchodzących w skład Średniej Przemysłowej Dow Jones. Najmocniej taniały akcje 3M Company (-1,3 proc.),  Boeinga (-0,9 proc.), który dostarczył po 11 miesiącach o połowę mniej samolotów niż rok temu, a także Exxon Mobil (-0,85 proc.) pomimo wygranej koncernu naftowego ważnej sprawy sądowej, w której był oskarżany o oszukanie inwestorów. Najmocniej rosły kursy Chevron (0,5 proc.), Apple (0,6 proc.) oraz UnitedHealth Group (0,7 proc.).     
 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy