Wall Street czeka na Fed

opublikowano: 14-06-2021, 16:58

Na amerykańskich rynkach akcji dominuje ostrożność i niewielkie zmiany kursów. Rynek czeka na środę, kiedy pojawi się komunikat po posiedzeniu Fed.

Rosną rentowności obligacji skarbowych USA. Inwestorzy zastanawiają się, czy Fed odniesie się w środę do ostatnich danych o inflacji, która okazała się wyższa niż oczekiwano. Będą także wypatrywać sygnałów dotyczących ewentualnego ograniczania stymulacji gospodarki przez bank centralny przez zakupy obligacji.

Około godzinę po rozpoczęciu handlu S&P500, który kończył rekordami dwie poprzednie sesje, spadał o 0,25 proc. Dow Jones tracił 0,5 proc. Nasdaq rósł o mniej niż 0,1 proc. Podaż przeważała w 8 z 11 głównych segmentach S&P500. Najmocniej taniały spółki ochrony zdrowia (-0,6 proc.), dóbr codziennego użytku (-0,65 proc.) i materiałowych (-1,0 proc.). Najlepiej na tle rynku wyglądał segment energii (0,8 proc.). To zasługa osiągnięcia przez ropę najwyższej ceny od ponad dwóch lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane