Wall Street czeka na PKB

MWIE, Bloomberg
29-10-2010, 13:52

Przedsesyjny handel za oceanem wskazuje na  słabą końcówkę dobrego dla akcji miesiąca.

Na dwie godziny przed otwarciem kontrakty na S&P 500 zniżkują o ponad pół proc., a futures na Nasdaq i Dow Jonesa tracą 0,3 proc.

Do tej pory od początku października indeks S&P 500 wzrósł o 3,7 proc.

Wydarzeniem dnia będzie przedsesyjna publikacja danych o wzroście gospodarczym w USA. Oczekuje się, że jego dynamika przyspieszyła w trzecim kwartale do 2 proc. r/r, głównie dzięki zwiększeniu wydatków konsumentów. Zgodnie z prognozą analityków ankietowanych przez Bloomberga PKB powinien wzrosnąć o 2 proc. w porównaniu z 1,7 – proc. tempem zanotowanym w drugim kwartale.

O ponad 3 proc. w handlu w Niemczech zwyżkuje kurs Microsoft. Zysk netto na akcję sięgnął w III kwartale 62 centów, podczas gdy analitycy oczekiwali zysku na poziomie 55 centów. Wzrost zarobku w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku sięgnął 55 proc.

Z kolei o ponad 1 proc. zniżkuje Schlumberger, zajmujący się utrzymaniem platform wiertniczych.. Ceny ropy w transakcjach terminowych na giełdzie NYMEX zniżkują czwarty dzień z rzędu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street czeka na PKB