Wall Street czeka na Yellen

opublikowano: 24-02-2015, 13:50

Kontrakty terminowe na indeksy amerykańskich giełd wahają się w pobliżu wartości jakie wskaźniki notowały na zamknięciu poniedziałkowej sesji.

Zachowawcza postawa inwestorów wynika z wyczekiwania na wystąpienie szefowej Fed. Rynki liczą, że padną w nim stwierdzenia pozwalające na prognozowanie przyszłych kroków amerykańskich władz monetarnych. Przede wszystkim odnośnie terminu pierwszej od 2008 r. podwyżki stóp procentowych.

Z danych makro jakie zostaną opublikowane we wtorek na pierwszy plan przebija się odczyt wskaźnika zaufania amerykańskich konsumentów i indeks cen nieruchomości w 20 największych aglomeracjach USA. W przypadku konsumentów oczekuje się spadku sentymentu z poziomu siedmioletniego maksimum. Z kolei wskaźnik S&P/Case-Shiller może pokazać wzrost cen domów w grudniu.

Uwagę handlujących przykuwać będą też spółki, które publikują raporty kwartalne. W indeksie S&P500 we wtorek takowych będzie 13-cie w tym tak znane firmy jak Comcast, Home Depot i Hewlett-Packard.

W przedsesyjnym handlu mocno drożeją akcje First Solar i SunPower. Aprecjacja sięga nawet 12 proc. To rezultat publikacji informacji, że dwaj najwięksi amerykańscy producenci paneli słonecznych zamierzają utworzyć joint venture i przeprowadzić dla niego ofertę IPO.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane