Wall Street daje kolejny krok w górę

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 10-09-2010, 13:41

W przedsesyjnym handlu na Wall Street znów można obserwować przewagę kupujących.

Na dwie godziny przed otwarciem S&P 500 oraz NASDAQ rosną o około 0,3 proc., a Dow Jones zwyżkuje o 0,1 proc.

Wczorajsza 0,5 – proc. zwyżka S&P 500, zanotowana po tym, jak liczba wniosków o zasiłek była niższa od prognoz, była szóstym wzrostem indeksu w ciągu ostatnich siedmiu sesji.

- Zalecamy przeważanie akcji. Wyceny są najkorzystniejsze, od kiedy posiadamy dane. Ceny uwzględniają nie wzrost, ale wręcz 10 – proc. spadek zysków spółek – napisał we wczorajszym raporcie Andrew Garthwaite, szef researchu akcji w londyńskim oddziale Credit Suisse.

O ponad 1 proc. zniżkuje w handlu przedsesyjnym Texas Instruments. Producent mikroprocesorów obniżył prognozy przychodów i zysków w trzecim kwartale. Wskazał przy tym na możliwy spadek popytu na własne produkty w obliczu spowolnienia gospodarczego w USA.

W reakcji na rosnące notowania ropy zwyżkują kursy koncernów paliwowych. W handlu we Frankfurcie za papiery ConocoPhillips oraz Exxon Mobil płaci się o pół proc. więcej niż na wczorajszym zamknięciu w Nowym Jorku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane