Wall Street już na plusie

MD
23-02-2012, 16:59

Na amerykańskich rynkach akcji wciąż widać ochotę inwestorów do zakupów. Po  słabym początku główne indeksy już rosną. Wolumen wymiany jest jednak niski.

Na początku sesji przewagę miała podaż, co tłumaczono rozczarowaniem wywołanym przez słabsze niż oczekiwano wyniki kwartalne Hewlett-Packard. W miarę upływu czasu nastroje jednak się poprawiały, co wiązano z dobrymi danymi o tzw. nowych bezrobotnych oraz o cenach domów. W obecnej fazie sesji największym popytem cieszą się akcje z segmentu dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych. Motorem jest 20 proc. wzrost kursu Sears Holdings. Detalista zapowiedział sprzedaż aktywów za ok. 770 mln USD i pozbycie się części biznesu. Drożeją także akcje spółek finansowych oraz z segmentu energii. Najsłabsze segmenty to dostawcy dóbr codziennego użytku, spółki użyteczności publicznej i przemysłowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street już na plusie