Wall Street koryguje rajd roku

Najlepsze od wielu lat dane z rynku pracy nie uchroniły giełdy nowojorskiej przed wpadnięciem w zadyszkę.

W czwartkowym handlu na giełdzie nowojorskiej indeksy korygują środowe zwyżki. Po ponad pół godziny handlu S&P500 oraz Dow Jones utrzymują się na 0,4-procentowym minusie, a Nasdaq osuwa się o 0,5 proc. W środę główny wskaźnik giełdy nowojorskiej zyskał 1,8 proc., co było największą zwyżką od roku.

- Ponownie widzimy skłonność rynku do nagłych zmian nastrojów i ta podwyższona zmienność może utrzymać się jeszcze jakiś czas – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Drew Wilson, analityk towarzystwa Fenimore Asset Management.

Korekcie zapobiec nie zdołały kolejne świetne dane z amerykańskiej gospodarki. W ubiegłym tygodniu do urzędów pracy zgłosiło się 287 tys. nowych bezrobotnych (dane zannualizowane). Czterotygodniowa średnia odczytów tego wskaźnika znalazła się najniżej od ośmiu lat.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane